Przebudowa ulicy Buforowej

Odpowiedzi na pytanie Czytelnika szukała reporterka Gazety Wrocławskiej Weronika Skupin. Dziś wszystko wskazuje na to, że pierwsze prace w terenie ruszą najwcześniej na przełomie maja i czerwca tego roku. Ale po kolei, jak wygląda sytuacja. Rozstrzygnięcie przetargu na przebudowę Buforowej, zabiera dużo czasu urzędnikom. 17 lutego w siedzibie Wrocławskich Inwestycji otwarto oferty na to zadanie, zgłosiło się 11 firm.
Czytaj dalej Przebudowa ulicy Buforowej

Stary Ratusz we Wrocławiu

Stary Ratusz we Wrocławiu

Od początku swojego istnienia ratusz był świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych i miejscem reprezentacyjnym, gdzie władze Wrocławia podejmowały dostojnych gości. Tradycja ta przetrwała jest do dzisiaj.

W murach ratusza gościli najważniejsi światowi przywódcy, monarchowie, duchowni oraz artyści. W jego podziemiach znajduje się jeden z najstarszych lokali gastronomicznych w Europie – legendarna Piwnica Świdnicka.
Czytaj dalej Stary Ratusz we Wrocławiu

Drugi etap budowy hotelu przy Placu Katedralnym we Wrocławiu

Drugi etap budowy hotelu przy Placu Katedralnym we Wrocławiu wybuduje spółka Strabag. Inwestycja zostanie oddana do użytku w marcu 2019 roku.
Kolejny etap realizacji wrocławskiego hotelu pod szyldem MGallery by Sofitel, podobnie jak pierwszy etap, w którym doprowadzono prace budowlane do poziomu terenu, wykona spółka Strabag.

Czytaj dalej Drugi etap budowy hotelu przy Placu Katedralnym we Wrocławiu

Miejsce spotkań i rozrywki w centrum Wrocławia: Grand Kitchen, IMAX, Fikołki i CityFit

Już 18 października 2017 r. swoich pierwszych klientów powita Wroclavia – powstające w sercu miasta nowoczesne centrum handlowo-biurowe zintegrowane z dworcem autobusowym Polbus.Aż 18% powierzchni najmu Wroclavii zostało przeznaczone na rozrywkę i gastronomię. Na poziomie +2, w sąsiedztwie całorocznych zielonych ogrodów, które zajmą łącznie ponad 4 tys. mkw, na klientów czekać będzie strefa Grand Kitchen z potrawami z całego świata, serwowanymi przez najlepsze międzynarodowe i lokalne restauracje.
Czytaj dalej Miejsce spotkań i rozrywki w centrum Wrocławia: Grand Kitchen, IMAX, Fikołki i CityFit

Pod Wrocławiem będzie jedno z największych centrów logistycznych w Polsce

Pod Wrocławiem będzie jedno z największych centrów logistycznych w Polsce

W należącym do niedawna do TIM SA centrum logistycznym w podwrocławskich Siechnicach trwa wyposażanie nowo wybudowanej hali. Uruchomiono już strefę przyjęć. Do marca 2017 r. obiekt zostanie wyposażony w automatyczny magazyn. W efekcie centrum logistyczne będzie mogło miesięcznie wysyłać nie 70-80 tysięcy przesyłek, jak przed rozbudową, lecz nawet ponad 200 tysięcy. Od lipca operatorem centrum jest należąca do TIM-u spółka 3LP.
Czytaj dalej Pod Wrocławiem będzie jedno z największych centrów logistycznych w Polsce