Hotel Nieopodal Narodowego Forum Muzyki

Nieopodal Narodowego Forum Muzyki, w zabytkowej kamienicy z końcówki XIX wieku na Placu Wolności, otwarto nowy hotel. To pierwszy obiekt sieci AC Hotel by Marriot w Polsce.

Hotel przyjmuje już pierwszych gości i turystów odwiedzających stolicę Dolnego Śląska. Do zaoferowania ma cztery wielofunkcyjne sale konferencyjne oraz 91 pokoi, w których może przyjąć łącznie ok. 200-220 gości. Ceny zaczynają się od 400 zł za pokój na dobę. Największe pokoje dla gości mają metraż nawet 40 mkw. Miejsca parkingowe dostępne są w parkingu podziemnym NFM.
Kiedyś kamienica z funkcją bankową

Kamienica, w której znajduje się hotel, pochodzi z 1875 roku. Miejsce do 1945 r. było siedzibą Banku Rzeszy. Następnie Narodowego Banku Polskiego, a od 1989 r. Banku Zachodniego (późniejszy WBK Bank Zachodni). Kamienica przez ponad 10 lat, od 2004 r., stała jednak pusta, a pomysłów na jej wykorzystanie było wiele. Ostatecznie zdecydowano, by powstał w niej hotel. Prace adaptacyjne do nowej funkcji trwały ponad dwa lata.

– Nie było to łatwe zadanie ze względu na grubość ścian czy choćby tego, że technologia budowy z końca XIX w. nie przewidywała pewnych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo przeciwpożarowe czy bezpieczeństwo gości, o które my musimy zadbać. Wcześniej na wyższych piętrach kamienicy znajdowały się biura oraz mieszkania dla pracowników banku. Musieliśmy dostosować te przestrzenie do naszych funkcjonalnych pokoi, zachowując przy tym dotychczasowy układ okien i elewację – podkreśla Maciej Knyrek, dyrektor wrocławskiego hotelu.

Pierwszy w Polsce AC Hotel By Marriot – koło NFM we Wrocławiu
Atrakcje dla gości w miejscu skarbca

Wiele elementów wystroju wnętrza zostało odrestaurowanych, w tym drewniane drzwi witające gości budynku przy pl. Wolności 10. Nieco dalej, tuż za recepcją, goście spotkają kolejny historyczny element. To ważące niemal tonę zabytkowe kraty z herbem Wrocławia z czasu funkcjonowania banku. Inwestorzy odtworzyli także dwa zabytkowe gryfy strącone z elewacji budynku podczas wojny.

Z uwagi na zastany układ architektoniczny każdy pokój jest indywidualnie urządzony. Niektóre posiadają okazałe tarasy z miejscem do wypoczynku i widokiem na miasto. – Z południowych tarasów, przy bardzo dobrej pogodzie, widać nawet pasmo górskie z wyłaniającą się na horyzoncie Śnieżką – dodaje Maciej Knyrek.

Goście będą mogli także skorzystać ze znajdujących się w podziemiu: basenu, jacuzzi, sauny, siłowni oraz gabinetu masażu.

– Smaczkiem całego obiektu będzie wkrótce także autorska winiarnia zlokalizowana w piwnicach dawnego skarbca. Za stoły degustacyjne służyć będą odnalezione w budynku, ciężki sejfy z drewnianymi blatami – kontynuuje dyrektor AC Hotel by Marriot we Wrocławiu.