Drugi etap budowy hotelu przy Placu Katedralnym we Wrocławiu

Drugi etap budowy hotelu przy Placu Katedralnym we Wrocławiu wybuduje spółka Strabag. Inwestycja zostanie oddana do użytku w marcu 2019 roku.
Kolejny etap realizacji wrocławskiego hotelu pod szyldem MGallery by Sofitel, podobnie jak pierwszy etap, w którym doprowadzono prace budowlane do poziomu terenu, wykona spółka Strabag.


W ramach kontraktu o wartości 54 mln zł netto wykonany zostanie stan deweloperski hotelu z garażem podziemnym i infrastrukturą towarzyszącą powstanie na Ostrowie Tumskim obok archikatedry.

Hotel MGallery by Sofitel będzie 7-kondygnacyjnym budynkiem o powierzchni użytkowej wynoszącej 12 633 metrów kwadratowych i kubaturze 57 042 m sześc. Obiekt oferował będzie 184 pokoje dla gości, sale konferencyjne, salę balową oraz restaurację. Parking samochodowy pomieści 53 stanowiska.

Cechą wyróżniającą obiekt jest fasada zaprojektowana z klinkieru wypalanego metodą tradycyjną. Cegła została dobrana w taki sposób, aby nawiązywać do otaczającej hotel gotyckiej architektury sakralnej, w tym sąsiadującej z nim Archikatedry św. Jana Chrzciciela. Cegły klinkierowe układane będą na prefabrykowanych gzymsach z betonu architektonicznego na białym cemencie.

Gzymsy zostaną przymocowane do stropów i nadciągów żelbetowych poprzez system łączników termoizolacyjnych co drugą kondygnację. Wewnątrz obiektu zaprojektowano ściany i stropy z betonu licowego bez dodatkowych wykończeń, co stanowi wyzwanie przy realizacji robót żelbetowych, ponieważ instalacje elektryczne, zatopione w ścianach i stropach, muszą być wykonane równolegle z tym zakresem prac.

Inwestorem jest firma Tacit Investment, a za projekt architektoniczny odpowiada Forum Architekci. Projekt wnętrz to zasługa pracowni Medusa Group. Hotel zostanie oddany do użytku w marcu 2019 roku.
Źródło Urbanity.pl